Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Trpasličia marhuľa 'Garden Aprigold®'

«
Malé stromy s veľkou úrodou! Ideálne do malých záhrad alebo do nádob.

Popis

Marhuľa ´Garden Aprigold´. Zakrpatená marhuľa pre malé záhrady alebo na pestovanie na terase v kvetináči. Na jar bohato kvitne a v júli je stromček obsypaný plodmi bežnej veľkosti s výraznou, typicky marhuľovou chuťou i vôňou. Veľmi ľahké pestovanie. Samosprašná odroda. Nemáte záhradu? Napriek tomu môžete žať vlastnú úrodu!Tieto ovocné stromčeky sú špeciálne vyšľachtené na pestovanie v kvetináči na terase či balkóne. Nepotrebujú veľa miesta, sú malé a napriek tomu plodia pekné, veľké plody vynikajúcej chuti. Pre balkónové stromčeky použite najmenej 20-litrový kvetináč. Nezabudnite, že v kvetináči potrebujú pravidelnú zálievku a hnojenie! Na zimu ich preneste do svetlej, nemrznúcej miestnosti. Ak zostanú v nádobe cez zimu vonku, umiestnite ich na chránené miesto v blízkosti domu a obaľte ich izolačným materiálom, napríklad polystyrénom alebo bublinkovou fóliou. Samozrejme sa tieto stromčeky dajú pestovať aj zasadené do voľnej pôdy. Zasadené v zemi sú celkom mrazuvzdorné.
Obsah balenia 1ks
ks
16,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od októbra
Objednávacie číslo 16900004
Vypredané!

Doba výsevu, Doba konzumnej zrelosti

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba konzumnej zrelosti
viac informácií
Botanický názov Prunus armeniaca 'Garden Aprigold®'
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Medonosná rastlina ÁNO
Stanovište Slnko
Kvalita voľnokorenné

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Balkónové ovocie Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec až máj a začiatok októbra po mrazy. Vysadené v črepníku počas celého roka.
Hnojenie
Najvhodnejšie je dlhodobopôsobiace hnojivo. Tieto hnojivá uvoľňujú potrebné živiny len pri dostatočne vysokej teplote a podľa potreby rastliny. Dodatočne môžeme dobre zakorenené rastliny od apríla až do začiatku augusta týždenne hnojiť kvapalným hnojivom.Od začiatku augusta už nehnojíme, pretože rastliny musia byť do zimy úplne vyzreté.
Ochrana rastlín
Rastliny nevyžaduju špecifickú ochranu, ochrana rastlín sa riadi podľa všeobecných zásad.
Rez
Rez prevádzame tak, aby sa do koruny stromu dostalo dostatočné slnečné žiarenie. To znamené presvetliť, staré výhony odstrániť. Prenejší návod nájdete pod Jablká - téma "rez".
Spon rastlín
Najčastejšie sa balkónové ovocie pestuje v črepníkoch. Jahody v hrantíkoch sadíme cca 30 cm od seba.
Všeobecný text
Aj keď nemáte k dispozícii záhradu, nemusíte prísť o chutné ovocie. Veľa odrôd ovocných stromov rastie a rodí aj v dostatočne veľkých črepníkoch na balkónoch, či terasách. Patria k nim: jahody , maliny, ostružliny, čučoriedka, Josta atď. Rovnako sa k nim rátajú aj janlone, balkónové broskyne, nektarinky...
Výsadba
Základné pravidlo; čím väčšia je nádoba na pestovanie, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť nádoby: jahody od 10 litrov; maliny, ostružliny, egreše josta od 20 litrov; balkónová jabloň, nektarinky a broskyne od 50 litrov; Spodok nádoby musí mať otvory na lepšie odvodnenie. Použite zmes dobrej záhradnej pôdy a rašeliny v pomere 1:1. Najčastejšie sa posielajú už vysadené v kontajneroch. Rastlinu vyberte a zasaďte rovnako hlboko ako boli pred tým v kontajnery. Dávajte pozor na okraj nádoby, aby zem bola nižšie ako je okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Pokiaľ by ste chceli zvoliť vhodný spôsob upevnenia kmienku, existuje jednoduché riešenie. Použite 3 bambusové tyče, ktoré sú o niečo vyššie ako rastlina v črepníku, ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Tak vznikne opora, ktorá nielen dobre vyzerá, ale aj výborne plní svoj účel.
Zavlažovanie
Vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Obyčajne sa zalievajú 1 krát denne.
Zimná ochrana
Balkónové ovocie v črepníkoch postavte na chránené miesto tesne vedľa seba. Pri silných mrazoch prikryte nádobu rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú.