Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Jahody 'Summer Breze Red'

«
Jahody s tmavočervenými kvetmi!

Popis

Výnimočné na týchto jahodách sú ich červené kvety! Ale aj chutné aromatické plody sú veľmi zaujímavé. Boli vyšľachtené špeciálne pre pestovanie v črepníku. Vychutnajte si plnosť kvetenstva a zberajte chutné jahody. V kont.
Obsah balenia 1ks
ks
4,95 €
Cena od 3 kusov
4,45 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od konca marca
Objednávacie číslo 090490
Vypredané!

Doba výsevu, Doba zberu

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba zberu
viac informácií
Botanický názov Fragaria x ananassa 'Summer Breeze Red'
Kontajner 10,5 cm
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovište Slnko

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Jahody Vytlačiť návod

Doba výsadby
Apríl až máj (úrodu však očakávajme až nasledujúcom roku) a august až október.
Hnojenie
Na zaistenie dobrej úrody sa odporúča na jar hnojenie plným alebo špeciálnym hnojivom na jahody. Popínavé jahody by sa mali počas celého obdobia rastu prihnojovať 1-krát týždenne tekutým hnojivom.
Ochrana rastlín
Nejlepšou ochranou je výsadba na stanovisko, kde predtým dlhšiu dobu neboli sadené jahody. Pred zberom rozprestrieme pod rastliny slamu. delší dobu vysazován. Před sklizní rozprostřeme pod rostliny slámu. Případné další speciální dotazy Vám rádi zodpovíme..
Pestovanie na balkón
Jahody sa môžu pestovať aj v nádobách alebo hrantíkoch na balkóne, či terase. Základné pravidlo: Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1) Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie: môžete použiť naše univerzálne hnojivo tisíckvet. Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: bližšie informácie nájdete pod témou jahody - ochrana rastlín.
Spon rastlín
Množstvo na m²: 8 Stück Vzdialenosť riadkov cca 60 cm Vzdialenosť rastlín v rade cca 25 - 35 cm popínavé jahody 60 - 70 cm
Všeobecný text
Je veľmi doležité, aby sa jahody sadili hneď po vyzdvihnutí dobierky. Jahodový záhon, na ktorom by mali byť jahody po niekoľko rokov, by sa mal pripraviť dlhší čas pred sadením. Jahody potrebujú mnoho živín, vyžadujú kyprú zem s obsahom humusu, bohatú na baktérie. Hlbokú pôdu najlepšie obohatíme na povrchu kompostom, aby obsahovala dostatočné množstvo organických hnojív. Predpokladom úspechu je slnečné stanovište.
Výsadba
Pre rastliny v črepníkoch ako aj pre rastliny s koreňovým systémom platia rovnaké pravidlá pre výsadbu. Zem sa nesmie hnojiť 4 týždne pred a po sadení. Musí sa dbať na to, aby listové srdiečko rastliny bolo nad zemou. Rastliny dodávané v rašelinových baloch sa pred sadením namočia do vody. Po vysadení sa korene ľahko pritlačia zemou a zalejú. Čierna fólia je pre jahodovú kultúru veľmi výhodná tým, že sa udržuje vlhkosť, kvalita humusu a zabráni sa rastu buriny. Plody jahôd nehnijú, pretože neprídu do styku so zemou. Spočiatku prikryjeme fóliu slamou - proti príliš silnému slnečnému žiareniu. U stáleplodiacich jahôd sa odstránia v roku výsadby (v máji) prvé kvety, aby sa podporilo nasledujúce kvetenstvo. Včas odstránime aj odnože. Po 2 až 3 rokoch je pôda už vyčerpaná a jahody by mali byť znova vysadené na iné miesto. Popínavé jahody vyžadujú ako oporu drevené, popr. špirálové tyče, na ktoré sa úponky pripevnia. Aby sa vytvorili silnejšie úpony, prvé kvety vylomíme. Úpony, ktoré majú počas leta plody, odstránime po zbere úrody (na jeseň).
Zavlažovanie
Za normálnych okolností jahody nepotrebujú dodatočnú zálievku. Výnimkou sú dlhé obdobia sucha, vtedy odporúčame rastliny ráno zaliať hadicou ku koreňom. Popínavé jahody a jahody v nádobách zalievame denne. Nezabudnite, že substrát nesmiete nechať vyschnúť ani cez zimu.
Zimná ochrana
Jahody vo voľnej pôde nepotrebujú zimnú ochranu, voči tvrdšej zime je dobrý rašelinový múľ. Jahody v nádobách nechávame prezimovať vonku. Dbajte na to, aby substrát nepremrzol a prekryte ich rašelinovým múľom.