Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Iberka

«
Vhodná pre okrajovú výsadbu.

Popis

Iberis sempervirens. Dlhodobo rastúca trvalka, nevyžadujúca takmer žiadnu starostlivosť. Vhodná pre okrajovú výsadbu, medzi prírodné kamene i terasovú dlažbu. Po celú zimu zelená.
Obsah balenia 1ks
ks
3,45 €
Cena od 3 kusov
2,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od polovice septembra
Objednávacie číslo 050330
Vypredané!

Doba výsevu, Doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba kvitnutia
viac informácií
Botanický názov Iberis sempervirens
Kontajner 9 cm
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Medonosná rastlina ÁNO
Stanovište Slnko
Výška Do 20 cm

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Vankúšovité trvalky Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec až máj a september až december. Kontajnerované rastliny počas celého roka.
Hnojenie
Skoro na jar zapracujeme do trvalkového záhonu plné hnojivo. Doporučené dávky nájdete na balení hnojiva.
Ochrana rastlín
Rastliny nevyžadujú špecifickú ochranu. Vošky, ktoré sa vyskytujú skoro pri všetkých rastlinách, odstránime postrekom na to určeným.
Pestovanie na balkón
Vankúšovité trvalky môžeme ľahko pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast. Veľkosť črepníka: obsah od 10 litrov.Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie: môžete použiť naše hnojivo na balkónové rastliny - Tisíckvet. Rastlina tak získa sýte farby a bude odolnejšia. Zavlažovanie: v črepníku potrebujú veľa vody. Obyčajne sa zalievajú raz denne. Zimná ochrana: črepníky postavte na chránené miesto tesne vedľa seba. Pri silných mrazoch sa črepník musí zabezpečiť rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: bližšie informácie získate pod témou vankúšovité trvalky - ochrana rastlín.
Rez
Odkvitnuté kvetenstvo v priebehu leta priebežne odstrihávame. V neskorej jeseni trvalky odstrihneme 3 - 5 cm nad zemou, okrem tých, ktoré majú zimné zelené olistenie, alebo ktorých plody sú i v zime okrasné.
Spon rastlín
20 - 25 cm (18 - 20 ks/m²)
Všeobecný text
Trvalky sú nenáročné na pestovanie, rastú takmer v každej pôde a všetkých potešia svojou rôznorodosťou.
Výsadba
Celú plochu zrýľujeme (do hĺbky 1 rýľa) a starostlivo odstránime všetky korene burín. Plochu posypeme vrstvou (cca 5 cm) rašelinového vlhkého múľu a jemne zapracujeme hrabľami. Trvalky nikdy nenechávame pred sadením na slnku alebo vetre! Korene skrátime nožom na polovicu. Rastliny v kontajneroch alebo s rašelinovými balmi postavíme najprv do vody, kým celý bal nenasiakne. Rastliny správne rozdelíme a sadíme ručne (pomocou lopatky) a nikdy nie príliš hlboko! I spodné olistenie vyžaduje svetlo a nepatrí do zeme. Státie na vopred pripravenej ploche nám uľahčí drevená podložka. Po zasadení rastliny dobre zalejeme kropiacou krhľou a pôdu prikryjeme cca 2 cm vrstvou rašeliny.
Zavlažovanie
V obdobiach sucha napomáha zavlažovanie lepšiemu rastu a bohatšiemu kvitnutiu.
Zimná ochrana
Trvalkový záhon je výhodné cez zimu zľahka prikryť čečinou. Inak nie je potrebná žiadna zimná ochrana.