Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Dipladénia ružová

«
Extra veľké kvety!

Popis

Trúbkovité kvety vytvárajú kvetenstvá až po 20 ks a omamne voňajú. Rýchlo rastúca popínavá rastlina. Zasielame v kontajneroch. Popínavá.
Obsah balenia 1ks
ks
7,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od konca marca
Objednávacie číslo 102235
Vypredané!

Doba výsevu, Doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba kvitnutia
viac informácií
Botanický názov Dipladenia rosa
Kontajner 10,5 cm
Zazimovanie Mrazuodolná miestnosť
Stanovište Slnko
Výška Do 200 cm

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Črepníkové rastliny Vytlačiť návod

Doba výsadby
Najlepší čas na presádzanie a vysádzanie je skorá jar.
Hnojenie
Najvhodnejšie je dlhodobo pôsobiace hnojivo. Tieto hnojivá uvoľňujú potrebné živiny len pri dostatočne vysokej teplote a podľa potreby rastliny. Dodatočne môžeme dobre zakorenené rastliny od apríla až do začiatku augusta týždenne hnojiť kvapalným hnojivom. Od začiatku augusta už nehnojíme, pretože rastliny musia byť do zimy úplne vyzreté.
Ochrana rastlín
Hlavnou príčinou chrôb rastlín v nádobách je nesprávne stovisko. Väčšinou príliš vlhké a príliš zatiené. Pri napadnutí voškami použijeme vhodný postrek. Podobne postupujeme pri výskyte múčnatky na fuchsiách.
Rez
Pre zazimovaním trochu skrátime výhony. Po prezimovaní silne zrežeme do žiadaného tvaru. Vyhýbame sa strihaniu počas leta pretože rastlina stráca svoju prirodzenú krásu.
Všeobecný text
Črepníkové rastliny neodolné voči zime ako agapanthus, agaven, anjelské trúby (Datura), rozmarín, eukaliptus, dracéna, myrta oleander, palmy, granátové jablko, juka atď. sú cez leto vonku a väčšina z nich je na slnečnom a teplom, pred vetrom chránenom mieste. Len aukuby a fuchsia majú rady polotieň alebo tieň.
Výsadba
Použite dostatočne veľkú nádobu. Jej veľkosť musí vždy zodpovedať veľkosti rastliny. Na dne musia mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Takmer všetkým rastlinám sa darí v hlinito-humóznej pôde, môžu byť použité i niektoré obvyklé substráty. Dobré zeminy sú samozrejme o niečo drahšie, ale len s dobrým substrátom dosiahnete očakávané výsledky.
Zavlažovanie
Obyčane sa zvyknú polievať 1-krát denne. Výnimku tvoria citrusy, kotrým sa lepšie darí v mierne suchom substráte.
Zimná ochrana
Predpokladom pre správne prezimovanie je vzdušný, proti mrazu chránený, nie príliš tmavý priestor, kam ukladáme rastliny od októbra do marca. V oblastiach ohrozených mrazmi prezimovávame až do mája. Zalievame podľa potreby, rastliny nesmú v žiadnom prípade preschnúť. O čo teplejšie je miesto prezimovania, o to väčšia je potreba zálievky. Pri zvýšených teplotách a uzavretých priestoroch môžu byť rastliny napadnuté puklicou alebo voškami. Môžeme ich preto vopred ošetriť prostriedkami na to určenými.